Bilebilen

Başlangıç / Atasözleri Deyimler / Birlikten kuvvet doğar atasözü ile ilgili hikaye

Birlikten kuvvet doğar atasözü ile ilgili hikaye

Sponsorlu Bağlantılar

Birlikten kuvvet doğar
birlikten kuvvet doğar
Ali’nin babası Hasan amca kış hazırlıkları doğrultusunda evine 1 ton odun almış ve bu odunu getiren kamyon odunları evinin önüne indirerek gitmiş.Babası Ali’ye odunların odunluğa taşınması gerektiğini söylemiş ve bu işi Ali’nin yapmasını istemiş.Ali odunları taşımaya başlamasından 2 saat geçmesine rağmen çok az bir miktar taşıyabilmiş.Ali akşama kadar bunun yarısını taşıyabileceğini düşünmüş.
Ali hemen arkadaşlarından 4 kişiyi yardım etmesi için aramış ve onlar ile beraber bu odunları 1 saat içinde taşımışlar.Ali ve arkadaşları birlik olmuşlar ve bu zor işin üstesinden kolaylıkla gelmişler.
Bu hikayeden almamız gereken ders birlikten kuvvet doğar ve yapılması zor olan işler,birlik ve beraberlik içinde olunduğu zaman kolay hale gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Su testisi su yolunda kırılır atasözü ile ilgili hikaye konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
atasözleri ile ilgili kısa çıkış hikayeleri, birlikten kuvvet doğar konulu hikaye, birlikten kuvvet doğar adlı atasözü ile hikaye, Göz boyamak deyiminin hikayesi, birlikten kuvvet doğar ile fabl
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Göz boyamak deyiminin anlamı

Sponsorlu Bağlantılar Göz boyamak deyimi Bir şeyi başkasına olduğundan farklı göstermek. Kandırmak, yanıltmak, gösterişle aldatmak. …

Bir yorum

  1. hikayeyi çok beğendim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.