Bilebilen

Başlangıç / Kısa Yazılar / Alkolün insana verdiği zararlar ile ilgili hikaye

Alkolün insana verdiği zararlar ile ilgili hikaye

Sponsorlu Bağlantılar

Alkolün birçok zararları

alkolün zararları

Arif henüz 12 yaşında bir çocuktur.7.sınıfta okumakta ve derslerin de de başarılı olmak için elinden geleni yapmaktadır.Arif’in babası Servet bey asgari ücretle çalışan bir işçidir.Ailesini kıt kanaat geçindirmek için sabah saatlerinde evden çıkıyor ve akşam çok geç vakitlerde evine dönüyordu.Aile sürekli bir ekonomik sıkıntı içinde olduğu için Arif,bu durumun sıradan olduğunu düşünüyordu.Arif’in annesi Aiye hanım da bazen ev temizliğinde çalışıyor,ailesine maddi kaynak sağlıyordu.
Servet bey yine geç vakitte eve gelmiş ve annesi ile babasının tartışmalarına istemeden şahit oluyordu.
Aliye hanım:
-Saat kaç oldu? yine içki içmişsin ve sarhoşsun.Çocuk daha yeni yattı.Hergün içki içiyorsun.Hem paraları boşa harcıyorsun hem de sağlığın bozuluyor.
-Hasan bey:
-Karışma bana.İstediğimi yaparım.
Bu tartışmalar uzadıkça uzuyordu.Arif artık mutsuzlaşmış,derslerinde de geri kalmaya başlamış ve arkadaşları ile iletişiminde sıkıntılar baş göstermişti.Kendi ihtiyaçlarını almak istediği zaman bunu ailesine açık bir şekilde söyleyemiyordu.
Günlerden bir gün babası hastalanmış ve doktora hep birlikte gitmişlerdi.Yapılan muayeneler ve tetkiklerden sonra doktor:
-Hasan bey içkiyi hemen bırakmanız lazım.Zira karaciğeriniz artık çok yorgun.Bu şekilde devam ederseniz hayatınız tehlikeye girecek.
O gün eve geri dönmüşler,Arif babası ile konuşmuş ve içkinin zararlarını anlatmış,aile bütünlüğü ve dayanışması için babasından söz almıştı.Babası içkiyi bırakmak için çaba göstermiş ve uzun yıllar sonra içkiyi bırakabilmişti.
Özet:Bu hikayede içkinin zararları anlatılmaktadır.İçki aile bütünlüğünü sarsmış,maddi zorluklara neden olmuş,sağlık sorunlarını ortaya çıkarmış,ve çocukların eğitimlerini dahi etkileyen psikolojik travmalara neden olmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Batıl inanç nedir toplumda yaygın olan batıl inançlara örnekler konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
içkinin verdiği felaketler ile ilgili yaşanmış olaylar, alkol ile ilgili hikayeler kısa, alkol ile ilgili dini hikayeler, sigara ve alkol ile ilgili kısa bir hikaye, sigara ve alkolün zararları nelerdir kısaca hikayesi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Katı maddelere örnekler

Sponsorlu Bağlantılar Mermer Taş Tahta Toprak Tuğla Altın Kömür Demir Sponsorlu Bağlantılar BilebilenÖnceki yazımız Gaz …

4 Yorumlar

  1. adın soyadın

    teşekkür ederiz bunu yazanın ellerine sağlık

  2. teşekkür ederiz bunu yazanın ellerine sağlık

  3. Çok zararlı olan alkol bağımlılık yapar.

  4. Bunu yazanin eline saglik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.