Bilebilen

Başlangıç / Kısa Yazılar / Bayrak nedir bayrağın önemi kısaca

Bayrak nedir bayrağın önemi kısaca

Sponsorlu Bağlantılar

Bayrak nedir bayarak neyi temsil eder

Bayrak, ulusun ya da bir milleti temsil eden sembolik simgesidir. Renk ve biçimi ile kendilerince özelleştirerek dikdörtgen şekilde kumaştan yapılmıştır.

Bir milletin diğer milletten ayırt edici özelliklerindendir. Bayrağın dalgalandığı yerler o milletin toprağı olarak kabul edilir. Eskiden günümüze kadar bayraklar askerli birliklerde sancak olarak kullanılmıştır. Hangi milletin parçası olduğunu göstermek için sembol olarak yapılmıştır.

Toplulukların ve kurumlarında kendilerine özgü bayrakları vardır. Örneğin Türk kızılayı bayrağı beyaz üstüne kırmızı ters ay vardır. Şanlı Türk bayrağı kırmızı üstünde beyaz ay ve yıldız vardır. Her bayrağın kendi hikayesi vardır. Türk bayrağının hikayesi savaş döneminde yerde şehitlerimizin kanı üstünde ay ve yıldız şeklinde gözükmesi ile ortaya çıkmıştır. Bayrağımızın rengi kan kırmızısıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Ağaçların milli ekonomiye faydaları nelerdir konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
bayragin toplumdaki onemi, bayrağın önemi, bayrağın milletler için önemi, bayrağın toplumdaki önemi nedir, bayrak nedir kısaca
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 1,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Katı maddelere örnekler

Sponsorlu Bağlantılar Mermer Taş Tahta Toprak Tuğla Altın Kömür Demir Sponsorlu Bağlantılar BilebilenÖnceki yazımız Gaz …

3 Yorumlar

  1. bence çok anlamlı çok beyendim inşalah 100 alırım

  2. Soruların cevapları harika

  3. ben çok beğendim hem kısa hem anlamlı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.