Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / 10 Kasım ile ilgili kompozisyon örneği

10 Kasım ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

10 Kasım ile ilgili kompozisyon örneği

10 Kasım

Her milletin geçmişinde kahramanlar ve kahramanlık hikayeleri vardır. Türk milletinin de kahramanlarından biri şüphesiz Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin tarih sahnesindeki doğuşlarından birinde bu millete önderlik yapmış liderlerden birisidir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu ve Türk halkının yol göstericisi olmuştur. Devletin en zor zamanlarında vatanperverlik duyguları ve dahi fikirleri ile hareket etmiş, dostlarına ve Türk halkına yol göstermiştir. Katıldığı savaşlarda önemli görevler üstlenmiş ve başarılı olmuştur. İsmini duyan halk ona saygı göstermiştir. Kendisi ve silah arkadaşları vatanın kurtulmasında önemli rol oynamıştır. Çok başarılı bir asker ve siyaset adamı olmuştur.

Atatürk, 10 Kasım 1938 tarihinde siroz hastalığı nedeniyle hayata gözlerini yummuştur. Bize düşen görev ülkemiz için onca çaba harcayan bu kahraman önderi saygı ve şükranla hatırlamaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız 10 Kasım konulu özgün kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
10 kasım lise kompozisyon örnekleri, 10 kasım kompozisyon, 10 kasımın önemini anlatan kompozisyon
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.