Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / 10 Kasım konulu özgün kompozisyon

10 Kasım konulu özgün kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

atatürk10kasım
10 Kasım ile ilgili özgün kompozisyon örneği
Mustafa Kemal’i Yaşatmak
Mustafa kemal Atatürk’ü anlamak ve onun izinden gitmek, onu yaşatmak anlamına gelmektedir.Evet Atatürk 10 Kasım 1938 tarihinde vefat etmiştir.Fakat önemli olan onu hep birlikte yaşatmaktır.Bunu da yapmak için onun bu ülke için,millet için yaptıklarını bilmek,onun açtığı yoldan emin adımlar ile gitmek ile olur.

Ulu önderimizin ölüm yıldönümünde onu saygı,sevgi ve rahmetle anıyoruz.O bizlere öyle büyük bir miras bıraktı ki;adı Cumhuriyettir.Cumhuriyet demek özgürlük,bağımsızlık ve milletin kendi kendini yönetmesi demektir.Bizler onun yokluğunda tüm bu değerlere,onun ilke ve devrimlerine, yenilikçi düşüncesine sahip çıktığımız zaman,onun ruhu rahat edecektir.”Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek bizlere Cumhuriyete sahip çıkmayı ve yine”Beni görmek demek, behemahal (mutlaka) yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız bu kafîdir (yeterlidir).”sözleri ile aslında onun fikir ve düşüncelerini anlamak ve yaşatmak için onu mutlaka yaşarken değil,öldükten sonra da anlamamız geretiğini vurgulamıştır.Aslına bakacak olursak Atatürk bu sözleri ile bizlere bir yerde vasiyet  etmiş de sayılmaktadır.

Bizlerin, Atatürk’ün ölüm yıldönmünde yapmamız gereken şeylerin aslında onun bu vasiyetlerini yerine getirmeye çalışmak olmalıdır.Onun bu millet için yaptığı tüm çalışmaları daha da arttırmak ve ileri götürmek vizyonumuz olmalıdır.Onu saygıyla anıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Okulda huzur düzen ve güven ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.