Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Adalet mülkün temelidir ile ilgili kompozisyon örneği

Adalet mülkün temelidir ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

adalet mülkün temelidir
“Adalet mülkün temelidir” kompozisyon

Mülk; insanların yaşadığı topraklar, ülke, vatan , devlet anlamlarına gelmektedir.Bu nedenle mülkün temeli olan adalet insanların hakkaniyetini, eşitlik ilkesini hak aramalarını temsil etmektedir.Adalet insanların en önemli gereksinimleridir.

Bir ülkede adalet olmadığı zaman huzur ve refahın olması da mümkün değildir.Adaletin olmadığı yerlerde insan kayırmaları,kaos,huzursuzluklar olur.İnsanların devletlerine güvenleri ve inançları kalmaz.Güçlü olanın haklı olduğu durumların meydana gelmesi kaçınılmaz olur.Oysa adalet olan yerlerde insanlar her türlü haklarının korunduğunu bilir ve insanlar arasında eşitlik olur.Güçlü olanın değil haklı olanın hakkı adalet ile tanzim edilir.İşte tüm bunlardan dolayıdır ki güçlü bir devletin ülkenin olması için en önemli unsur adaletin düzenli işlemesidir.Yani adalet mülkün temelidir.

İnsanların toplum olarak yaşaması onlar arasındaki anlaşmazlıkların, hukuksuzlukların düzeltilmesi için adalet çok önemlidir.İlk önce adalet olacak ki ondan sonra insanların güven ve huzuru olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız İşleyen demir ışıldar (pas tutmaz) kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
Adalet mülkün temelidir ile ilgili kompozisyon, adalet mülkün temelidir kompozisyon
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.