Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Atatürk olmasaydı ne olurdu kompozisyon kısa

Atatürk olmasaydı ne olurdu kompozisyon kısa

Sponsorlu Bağlantılar

atatürk
Atatürk Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur.Yani Atatürk olmasaydı bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti olmazdı.Bu devlet onun azmi cesareti ve fedakarlığı ile var olmuştur.
Osmanlı devleti artık yıkılmış,yurdun her yeri düşmanlar tarafından işgal halindeydi.Halk perişan,fakir ve çaresiz durumda idi.Atatürk üstlendiği sorumluluk ve halkına olan sevgisi ile bir mücadele başlattı.Her şeyden önce halkın cesaretini arttırarak inancını sağlamlaştırdı. Samsun’a çıkış bunun bir göstergesidir.Kurtuluş savaşında başarılı olmak ve Cumhuriyetin kurulması bizlerin bugün bağımsız ve güçlü bir devlet olmamızın temelleridir.Atatürk olmasaydı şimdi bunlardan hiçbirini göremezdik.Ülkemiz belkide hiç olmayacak ve bizler de olmayabilirdik.
Atatürk demek Türkiye demek Türkiye demek Atatürk demektir. İyiki Atatürk varmış ve bizler bugün bu ülkede huzur içinde müreffeh içinde yaşayabiliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Öğretmene saygı ve sevgi ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
atatürk olmasaydı kompozisyon, atatürk olmasaydı ne olurdu kompozisyon, ataturj olmasaydi isimli kompozisyon, atatürk güçlüklere rağmen yılmaz başarılı olurdu konulu bir kompozisyon kısa, atatürk olmasa konulu kompozisyon
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

2 Yorumlar

  1. Güzel beğendim Atatürk sayesinde özgür bağımsız bir devlete sahip olduk

  2. Atatürk olmasaydı vatanımız işgal edilmiş olurdu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.