Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Atatürk ve çocuk ile ilgili kompozisyon

Atatürk ve çocuk ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

atatürk ve çocuk
Atatürk ve çocuk kompozisyon örneği

Mustafa Kemal Atatürk çocukları çok sever onlara çok değer veriridi.Onların eğitim ve öğretimlerinin kaliteli olması için bir çok çalışmalar yapmıştır.
Atatürk 23 nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını tüm çocuklara armağan etmiş ve bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yapmıştır.Dünyada çocukların bayram günü olan tek gün olan 23 nisan Atamızın çocuklara ne kadar değer verdiğini göstermektedir.Eğitimde Latin alfabelerinin kullanılması yine çocukların kaliteli eğitim almalarını,dünyadaki gelişmiş ülkelerdeki çocuklar ile aynı haklara sahip olmasını istemiştir.Kendisi çocukları çok sevdiği için manevi bir de kızı vardır.Sabiha Gökçen olan bu bayan Atatürk ile anılarını anlatmıştır.
Atatürk ülkenin geleceğinin çocukların ve gençlerin elinde olması nedeni ile bunu görmüş ve bugünün küçükleri yarının büyükleri olarak onlara her türlü imkanı sağlamıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Trafik ile ilgili kompozisyon çalışması konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
atatürk ve çocuk, ataurk ve çocukla ilgili konuşma, ataturk cocuk sevgisi ile ilgili kisa kompozisyon, atatürk ve çocuk ile ilgili kompozisyon, Atatürk ve çocuk ile yazı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

2 Yorumlar

  1. Mustafa kemal atatürk iyiki var

  2. Emircan Öğüt

    çoook güzel olmuş ellerinize sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.