Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Atatürk’ün “Basın, milletin müşterek sesidir.” sözüyle ilgili kompozisyon

Atatürk’ün “Basın, milletin müşterek sesidir.” sözüyle ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Basın, milletin müşterek sesidir
basın ve atatürk
Mustafa Kemal Atatürk basının önemine vurgu yapan bu özdeyişi ile basının halkın sesi vicdanı olduğunu vurgulamıştır.”Basın milletin müşterek sesidir.” derken halkın dili olduğunu anlatmış ve bu konuda çeşitli çalışmalar da yapmıştır.
Kurtuluş Savaşı sırasında basın faaliyetlerine büyük önem veren Atatürk,bu konuda gazetelerin çıkması için bizzat kendisi çalışmalar yapmıştır.Halkın aydınlanması,bilgilenmesi ve savaşın gidişatından haberdar olması için Minber,İrade-i Milliye ve Hakimiyet-i Milliye adlı gazeteleri çıkarmıştır.Bu gazeteler halkın birlik ve beraberlik içinde olmasına,dayanışma içinde olmasına önemli katkılar yapmıştır.Mustafa Kemal basına çok değer vermiş,onun gücünü görmüş ve halkın sözcüsü vicdanı olduğunu her fırsatta dile getirmiştir.
Atatürk basının en önemli iletişim ve bilgilendirme unsuru olduğunu anlamış,bir yerde halkın düşüncelerini fikir ve görüşlerini yansıttığını herkese anlatmıştır.Basın her zaman özgür ve sansürsüz olmalıdır.Fakat milli çıkarlarımızı da göz önüne alarak haberler yapmalıdır.Tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi..

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Saygı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.