Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Ayağını yorganına göre uzat ile ilgili kompozisyon örneği

Ayağını yorganına göre uzat ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Ayağını yorganına göre uzat ile ilgili kompozisyon örneği ayağını yorganına göre uzat atasözünün açıklaması kısa kompozisyon

İhtiyaçlarımızı karşılamak için alışveriş yapmak durumundayız. Alışveriş yapmak için de maddi birikime yani paraya ihtiyacımız vardır. Ancak bazen imkanlarımız her isteğimizi elde etmeye yetmez.

İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamak için yıllardır para ile eşya karşılama yolunu kullanmışlardır. Bu durumda her insan çalışıp karşılında maaş almalı ve o parayla da ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Dünya üzerinde bedava elde edilebilecek hiçbir şey yoktur. Bazen imkanlarımız sahip olmak istediklerimizi almaya yetmez. Kişi bu durumda sadece ihtiyacı olanı almalıdır. Kendimize gerekmediği halde bir şeyi sadece heves için almamalıyız. Hayat şartları insana maddi gücü de kullanmayı öğretmektedir.

İnsan düşünebilen bir canlı olarak hayatta doğru yaşamak adına çaba göstermelidir. Dolayısıyla maddi imkanları gerektiği gibi kullanmayı bilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

2 Yorumlar

  1. süpeeeer çok teşekkür ederim

  2. güven demirel

    bende teşşekkür ederm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.