Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon

Bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon

Bayrak sevgisi

Bayrak bir milletin bağımsızlığının en büyük sembolü olarak kabul edilmektedir. Bayrağını özgürce dalgalandırabilen millet bağımsız demektir. Bu nedenle vatanına sahip çıkmak her birey bayrağını sever ve korumak ister.

Geçmişten günümüze farklı biçimlerde devletler var olmuştur. İnsan topluluklarının olduğu her yerde örgütlenme olur, bu durum da devletleri meydana getirir. Devletlerin belli sembolleri vardır. Bu sembollerin en önemlisi şüphesiz bayraktır. Bayrağın renkleri ve şekilleri o devletin özelliklerini yansıtmaktadır. Bu durum bayrağın, vatanın vazgeçilmez bir ögesi olmasında etkili olmuştur. Bir toprak parçasını vatan yapan bayrak, bu kadar önemliyken onu sevmemek, ona bağlanmamak imkansız olur. Çünkü bayrak dalgalandıkça insanlara millet olma duygusunu hissettirir. Aynı bayrağa sahip insanlar millet olmayı, birlik ve beraberliği o bayrağın çatısında birleşerek yaşarlar.

Her ülkenin kendi bayrağı bulunmakta ve her millet içinde bulunduğu her savaşı bayrağına sahip çıkabilmek için yapmaktadır. Bağımsızlık bir ülkenin uğrunda mücadele verdiği şeylerin başında gelir. Bu nedenle bayrağımızı sevmememiz ve onu korumak için çaba harcamamız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Adalet ile zulüm bir arada bulunmaz atasözü kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.