Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Bilinçsiz ilaç kullanımının zararları ile ilgili kompozisyon

Bilinçsiz ilaç kullanımının zararları ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Bilinçsiz ilaç tüketimi

Bilinçsiz İlaç Tüketimi

Günden güne var olan hastalık sayısı artmaktadır. Hastalık sayısının artması ilaç sayısının artmasına sebep olmaktadır. İnsanlar, zaman zaman hastalıklarının önemsiz olduğunu varsayar ve bilinçsiz biçimde ilaç kullanırlar. Bu durumun zararları kimi zaman göz ardı edilmektedir.

Dünya devamlı gelişmektedir. Bu gelişim teknoloji ile doğru orantılıdır. Teknolojinin gelişmesi sanayileşme ve şehirleşme demektir. Bu durum da çevre kirliliği gibi sorunlara yol açmaktadır. Sorunlar arttıkça insanları fiziksel açıdan hasara uğratan virüsler de artmaktadır. Dünya üzerinde ölüme sebep olan pek çok hastalık vardır. Bu durum kişilerin baş ağrısı, mide bulantısı, öksürük gibi birtakım semptomları önemsiz görmesine neden olmaktadır. Bu nedenle kişiler bazen doktor tavsiyesi olmadan bilinçsiz bir biçimde ilaç kullanmaktadırlar. Ancak insanların unuttuğu bir şey var ki, o da ilaçların kimyasal ürünler olduğudur. Daha önceden içilen ilaçlar sonradan içilen ile tepkimeye girebilir veya kişinin hastalığını tetikleyecek bir madde barındırabilir. Bu durumda çok hafif görülen bir ağrı kesici bile büyük hasarlara sebep olabilir.

Hastalığın küçüğü veya büyüğü olmaz. Küçük bir baş ağrısı büyük bir hastalığın habercisi olabilir. Bu durumda kişi hastalığı geçiştirmemeli ve mutlaka doktor muayenesinden geçmelidir. Kimse kendi başına ilaç içerek bedeninin sağlık durumuyla oynamamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
bilinçsiz ilaç kullanımı poster, bilinçli ilaç kullanımı ile ilgili yazı, bilinçli ilaç kullanımi illgili bir yazı, bilinçsiz ilaç kullanımı ile ilgili kìsa yazì, bilinçsiz ilaç kullanımı örnekleri
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.