Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Doğadaki değişimler ile ilgili kompozisyon örneği

Doğadaki değişimler ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

doğa

Doğa ve insan  benzerlik gösterir

Her mevsimin kendine göre güzellikleri ve zorlukları vardır.Fakat zaman öyle bir kavramdır ki kimse buna mani olamaz.Günler haftalar yıllar geçer ve mevsimler ile beraber doğada da değişimler olur.Mevsimlerin özelliklerine göre doğa da buna ayak uydurur.
İlkbahar aylarında doğa yeşermeye başlar.Otlar çıkar hayvanlar mağaralarından ayrılır ve ağaçlar yeni dallar fidanlar verir.Adeta doğa yeniden doğar.Yaz aylarında havalar iyice ısınmaya başlar.Artık kavurucu sıcaklar hüküm sürer.Tabiat serpilir ve toprak su özlemi çekmeye başlar.Sonbahar ayları hüzün aylarıdır.Bu mevsimde yapraklar dökülür dallar kurur,sert rüzgarlar eser ve bitkiler şimdiden güneşi özlemeye başlarlar.Artık uzun bir zaman baharı beklemek için sessizliğe bürünürler.Kış ayalarında ise artık her yer bembeyaz ve soğuk olur.Tabiat adeta ölür ve zamanın geçmesini bekler.
İşte insanlarda aynen tabiat gibidir.Doğar büyür yaşlanır ve ölürler.İnsanların doğaya bakması ibret vermesi açısından da önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Kütüphaneler haftası ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
değişim ile ilgili denemeler, degisimle ilgili deneme
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.