Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Dürüst ve güvenilir olmak ile ilgili kısa hikaye

Dürüst ve güvenilir olmak ile ilgili kısa hikaye

Sponsorlu Bağlantılar

Dürüst ve güvenilir olmak ile ilgili hikaye
Ali 25 yaşına gelmiş ve kendine uygun bir iş bulamamıştı.Kendisi bu durma çok üzülüyor ve ailesine maddi yardım yapamamanın,ihtiyaçları için ailesinin eline bakıyor olmaktan hem utanıyor hem de kederleniyordu.Bir gün, arkadaşı Burak, çarşı esnaflarından birinin işçi aradığını Ali’ye söyledi.Ali de hemen adresi aldı ve bu esnafın yanına gitti.
Esnaf, toptancılık işi yapan Ahmet beydi.Ahmet bey de o güne kadar aradığı ,istediği sıfatları taşıyan yani dürüst ve güvenilir olan birini bir türlü bulamamıştı.Bir çok işçi almasına rağmen o işçilerin ufak tefek çarpmalarını yakalamış,bunları onların yüzüne vurmasa bile başka nedenlerden dolayı işten çıkartmıştı.Ahmet bey yaklaşık 55 yaşlarında uzun yıllardır çarşıda esnaflık yapan biri olması,insanların değer verdiği,sözü özü bir olan bir insandı.
Ali ile kısa bir konuşma yaptıktan sonra işinin ne olduğu ne yapması ne yapmaması gerektiğini anlattı ve hemen işe başlamasını söyledi.Ali de bu duruma çok sevinerek hemen işe başladı.Ahmet bey Ali’yi denemek için aklına bir fikir geldi.Zira Ali’nin güvenilir olması içini rahat ettirecekti.Akşam dükkanı kapatırken şeker çuvallarının yanına sanki düşmüş gibi bir miktar para koydu.Ali’ye de sabah gelince her yeri temizlemesini de söyledi.
Ali sabah gelince yerleri temizlerken parayı gördü ve kaldırdı.Ahmet beye bu paranın yerde olduğunu birisinin düşürmüş olabileceğini söyledi.Ahmet beyin içi rahatladı.Artık dürüst ve güvenilir bir işçisi olmuştu.
dürüst ve güvenilir olmak

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Zaman beklerken çok yavaş, korkarken ve kederliyken çok uzun, sevinçliyken çok kısadır kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
dürüstlük ile ilgili kısa hikayeler, dürüstlükle ilgili kısa hikayeler, dürüstlük ile ilgili hikayeler, durustlukle ilgili hikaye, dürüstlük ile ilgili hikaye
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

5 Yorumlar

  1. çok güzel bir hikaye hiç bir yerde böyle değişik hikaye yok çok teşekkür ederim.

  2. çok güzel teşekkürler bu siteye bayıldım iyi ki var

  3. harika cok guzel durust ve guvenilir olmak ile ilgili cok şey ogrendim herkeeees okusun her kese tavsiye ederim

  4. Bunu ödevimde kullanacağım sonunda güzel ve kısa bir hikaye buldum adsfsf

  5. Bu hikayeyi çok güzel olmuş teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.