Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Düzen ve yasalar ile ilgili kompozisyon

Düzen ve yasalar ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanlar Düzen İçinde Yaşarlar

İnsanlar yaşadığı toplumda belli düzen ve yasalara uymak zorundadır.Bunlara uymadığı zaman kaos ve karmaşa ortaya çıkar.Hayatın daha kolay adil ve düzen içinde yürümesi için kaurallara va kanunlara uyması gerekir.
Örneğin trafik kurallarına uyulmadığı zaman kazalar olur, karmaşa olur ve trafik işlemez hale gelir.Yasalara uylmadığı zaman insanlar kendilerinde her türlü hakkın olduğuna kanaat getirir ve kimse kimseye saygı duymaz.Adalet kavramı, eşitlik, hürriyet kavramları ancak yasalar ile tanzim edilebilmektedir.Herkesin yaptığının yanına kar kaldığı bir düzen toplumun temelinden sarsılmasına neden olur.Bu nedenle her türlü kural, yasa, tüzük insanların bir düzen içinde yaşamalarını sağlamak için vardır.
Tüm kurallar ve yasalar insanların ihtiyaçlarından doğmaktadır.Düzen içinde huzur içinde eşit adil bir yaşam için yasalara ve kurallara ihtiyaç vardır.Bu yasalar ihtiyaçlar arttıkça düzenlenmektedir.Bizlere düşen bu yasalara ve kurallara uymaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Ayağını yorganına göre uzat ile ilgili hikaye konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.