Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Fakirlik ayıp değil tembellik ayıp ile ilgili kompozisyon

Fakirlik ayıp değil tembellik ayıp ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Fakirlik ayıp değil tembellik ayıp kompozisyonu

Tembellik Hastalık Gibidir

fakirlik

İnsan dünyaya nasıl geleceğini belirleyememektedir. Bazı insanlar fakir aileden bazı insanlar ise zengin ailelerden gelmektedir. Fakir olmak bir kusur değil veya utanılacak bir şey değildir.

İnsan hayatını sürdürebilmesi için çalışması gerekmektedir. Elinden geldiğince gücünün yettiğince çalışmalıdır. Zaten fakirim çalışsam ne olur dememelidir. Çalışarak kendimizi hem bedenen hemde ruhen daha iyi hissederiz. Alın teri ile kazanılan para ve o para ile alınan bir ekmek ile insanın kendini daha huzurlu hissetmesini sağlayacaktır. Fakir olan bir insan bakış acısı ile tembel bir insana bakış açısı her zaman farklıdır. Etraftaki insanlar tarafından çalışkan ve onurlu bir insan olarak gururumuzu yüceltmek için çalışmak gerekmektedir. Tembellik yaparak insanların bize acıyarak bakması demek değildir. Tembellik yapan bir insanın hiç bir şeyi yok demektir. Çalışarak kimseye muhtaç olmadan hayatımızı sürdürebiliriz.

Çalışan birey demek çalışan bir toplum demek. Toplumlar çalışarak ülkelerini daha iyi bir yere getirmektedir. Çalışmadan hiç bir şey elde edilemez, Ancak çalışarak bir çok şeyi elde edebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Can çıkar huy çıkmaz atasözü kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
fakirlik ayıp değil tembellik ayıp
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.