Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Gürültü kirliliği ile ilgili kompozisyon

Gürültü kirliliği ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Gürültü insan sağlığını bozuyor

Gürültü yada diğer adı ile ses kirliliği günümüzün önemli problerimden biridir.İnsanların yoğun iş tempoları ve koşuşturmaları neticesinde sessiz bir yerde dinlenme yada evlerinde huzur içinde olmaları için gürültü kirliliğinin olmaması gerekir.

Teknolojinin ilerlemesi, insan nüfusunun artması, fabrikaların, araçların, otomobillerin çoğalması gürültünün de artması anlamına gelmektedir. Bu gürültüler insanların sağlıklarında önemli problemler yaratmaktadır.Zaten stres yüklü olan insanlar bir de gürültüye maruz kaldıkları zaman iyice kendilerini kötü hissetmektedir.Psikolojik rahatsızlıklar, depresyon gibi hastalıklara neden olan gürültü kirliliğini azaltmak için çalışmaların yapılması gerekmektedir.Her insanın kendine olduğu kadar başkalarına da saygılı olması beklenmelidir.Fabrikaalrın şehir dışlarına yapılması, araçların eksoz muayenelerinde gürültü kotası getirlimesi,havaalanları, tren garlarının şehir dışına alınması az da olsa ses kirliliğini azaltacak çözüm yolları olabilir.Eğlence mekanlarından yükselen seslerin denetimli olarak belli saatlerden sonra yasaklanması da ayrıca değerlendirilebilir.

İnsanların huzur ve sağlıklı olabilmelerinde sessiz ortamların önemi büyüktür.Okullarımızın şehir gürültüsünden uzakta eğitim vermesi öğrencilerin verimini de arttıracaktır.Mutluluk sadece para kazanmak ile değil bulunduğun yerin, doğanın sessizliğini dinleyerek, kuş cıvıltılarında dere şırıltılarında da olduğunu hatırlamak gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Kıskançlık ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
gurultu ile ilgili yazi, gürültü kirliliği ile ilgili kompozisyon
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.