Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / İsraf ile ilgili kompozisyon örneği

İsraf ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

İsraf ile ilgili kompozisyon
israf
İnsanların ihtiyaçlarından fazlasını kullanmaya,savurmaya,başkalarını düşünmeden kaynakların tüketilmesine israf denmektedir.İsraf hem dinen haram,hem de insanlığın geleceğini tehdit eden bir durumdur.
İnsanların kendi ihtiyaçlarını, ihtiyaç duydukları kadar kullanmaları gerekir.Fazlasını tüketmek ilk önce kaynakların heba edilmesine,ondan sonra da gelecek nesillerin kaynaklardan mahrum kalmasına neden olmaktadır.Bu da gelecek nesillerin ,insanların yaşamlarını olumsuz etkilemesi anlamına gelmektedir.İsraf hem kendi bütçemize, hem de ülke ekonomisine zarar vermektedir.Örneğin boşa akan bir suyun,boşa yanan bir lambanın önemsenmemesi hem bizlere zarar vermekte faturalar yükselmekte,hem de devletin kaynaklarının tüketilmesine ve yurt dışına bağımlı hale gelmesine neden olmaktadır.
Hepimiz israftan uzak durmalıyız.Bu bize her şeyden önce dinimizin emridir.Vatanını,milletini,ülkesini seven herkes israftan kaçınmalıdır.Unutmayalım ki israf sadece bize zarar vermez,herkese verir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Söz gümüşse sükut altındır ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
israf ile ilgili kompozisyon, israfla ilgili kompozisyon, israf örnekleri, konu İsraf israf ile kompozisyon
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 2 oy, 5 üzerinden 2,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.