Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Kitap ile ilgili kompozisyon örneği

Kitap ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Kitap

Kitap ile ilgili kompozisyon
Kitap ile ilgili deneme örneği

Kitap, sayfa sayfa yazılarla dolu, insanı bilginin ve hayal dünyasının bahçesinde gezdiren, insanın en iyi dostudur. Kitap insanın kendi derinliklerine yapacağı yolculukta onun en büyük yardımcısıdır.

Her insanın kitaba bakış açısı farklıdır. Kimisi kitabı teorik veya pratik bilgilerle dolu bir müsvedde topluluğu olarak görür, kimisi de hayatın şifresini bulmak için kitaplarla arkadaşlık etmeye çalışır. Her türlü fikre karşılık kitabın sadece tek bir işlevi olduğunu düşünmek epey yanlış olacaktır. İnsanın kitaba önyargısı da muhakkak bunun farkına varmasıyla kırılacaktır. Kitap bize bilgi verir, ancak yapabildiği sadece bu değildir. Her satırda aslında kendi kabiliyetlerimizle, kendi okuma yetimizle ve kendi içsel yargılarımızla öğreniriz. Yani kitap kendimizin farkına varmamızı sağlar. Kitaplarda kendimize ait bir şeyler ararız. Bir matematik kitabında değer verilen x oluruz, bir polisiye romanında çılgın dedektifin yegane yardımcısı… Her durumda günlük yaşamda farkında olamadığımız şeylerin farkına varırız. Kitaplarda okuduklarımız birikir birikir ve harmanlanır. Seneler sonra da hayal dünyamızın özgün ürünleri oluverirler.

Muhakkak insanın dünyadaki tek görevi yaşamak ve ölmek değildir. Hangimiz istemeyiz ki ölürken ardımızda fikirler bırakmayı; bu fikirleri yaratmak için gereken bilgi ve hayal gücüne sahip olmayı?

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
kitap ile ilgili kompozisyonlar
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.