Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Kötü söyleme eşine ağu katar aşına atasözü ile ilgili kompozisyon

Kötü söyleme eşine ağu katar aşına atasözü ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Kötü söyleme eşine ağu katar aşına kompozisyon
kötü söyleme eşine
İnsanların eşleri, ailesi ile iyi geçinmesi hayatlarının huzur içinde geçmesine vesile olur.Mutlu bir yuvanın anahtarı huzur ve karşılıklı anlayıştan geçmektedir.Bu nedenle eşlerin karşılıklı anlayış içinde olması gerekir.
“Kötü söyleme eşine ağu katar aşına” atasözünde ağu zehir anlamına gelmektedir.Burada kastedilen zehir aslında huzursuzluk,kavga ve gürültü anlamına gelmektedir.Bir yuva kuran insanların her zaman birbirlerine yumuşak davranmaları,tatlı dilli olmaları,hoş sohbet içinde anlayışlı olmaları beklenir.Şayet bunlar olmaz ise insanın huzuru kaçar ve yaşam zehir olur.Kalp kırmak kolay onarmak zor olur.Pişman olunacak davranışlardan kaçınmak gerekir.
Hayat hem kısa hem de çok uzun gelir insanlara.Hayatı paylaştığımız eşimize ufak tefek şeyler için kızıp kalbini kırmamak gerekir.Zira kırılan kalbin sevgisi azalır ve araya soğukluk girer.Böyle olduğu zaman da ilişkiler kötü bir hal almaya başlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Namaza hazırlık şartlarının önemi ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 1,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.