Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Kütüphanelerin değerini 50 yıl sonra anlamak

Kütüphanelerin değerini 50 yıl sonra anlamak

Sponsorlu Bağlantılar

kütüphane

Kütüphanelerin yaşamımızdaki önemi

Yaşadığımız çağ bilgi ve teknoloji çağı olarak adlandırılmaktadır.İnsanların artık bilgiye erişimleri oldukça kolay.Bilgisayar ve internet her türlü bilgiyi önümüze getirmektedir.Fakat bu insanların kitap okumalarını azaltmakta hatta yok etmektedir.İnsanların zamanla yarıştığı bu çağda kitaba ve kütüphanelere uzak kalmaları aslında kendinden uzaklaşmaları anlamına da gelmektedir.
Eskiden öğrenciler kütüphanelerden ödev araştırmaları yapar,yada okumak istedikleri kitapları oradan temin ederler idi.Kütüphanelerin en önemli yanlarında biri de insanların yüzlerce kitap içinde olması,onlara dokunması ve kitapların kokusu almasıdır.Bu da insanların kitapla haşır neşir olmasını ve araştırma yapmasını kitap okuma alışkalığı kazandırması kısaca kitapları sevmesine vesile olmaktadır.
Evet teknolojiyi kullanalım ama kütüphaneneleri de ihmal etmeyelim.Hiç olmazsa 15 günde bir kütüphaneye gitmeli,oraya yarım saatimizi bir saatimiz ayırmalı ve dingin bir ortamda biraz kitap okuyarak oaranın atmosferini soluyalım.
İnsanların yaşları ilerlediği zaman kütüphanelerin kendilerine bir çok şey kattıklarını fark edecekler.50 yıl sonra bile o kütüphaneler açık kalacak ve elimize aldığımız o kitaplara kimlerin elleri değimiş onu düşünecekler.Belki bir doktor mühendis,bilim adamı da o kitaplardan faydalanmış olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Komşu ve komşuluk ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.