Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Milli mücadele döneminde dayanışmanın önemi kompozisyon örneği

Milli mücadele döneminde dayanışmanın önemi kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Milli mücadele döneminde dayanışmanın önemi
milli mücadele ve dayanışma
Kurtuluş Savaşında ülkemizin düşmanlardan temizlenmesinde halk arasında dayanışmanın önemli katkıları olmuştur.Şayet bu dayanışma olmasaydı birlik ve beraberlik olmasaydı düşmanları yenmemiz mümkün olmazdı.
Milli mücadele yıllarında Mustafa Kemal Atatürk halkı birlik beraberlik ve dayanışma içinde tutmak için gazetelerin çıkmasına Anadolu Ajansının kurulmasına ön ayak olmuştur.Yine Samsun’a çıkış, Amasya ve Sivas kongreleri halkı bütünleştirmiştir. Halk kadını erkeği ve çocuğu ile bir olmuş dayanışma sağlamış ve düşmanlar yenilmiştir. Bu azim ve kararlılık olduğu için ülkemiz özgürlüğüne kavuşmuştur. Cepheye mermi taşıyan kadınlardan, askerlerden çocuklara kadar herkes ülkesi için bir olmuştur.
Türkiye Cumhuriyetinin temelleri milli mücadele ile atılmıştır. İnsanlar birbirlerine güvenmiş millet olmayı başarmış, hep birlikte omuz omuza savaşmışlardır. Bu savaş imkansızın gerçekleştirilmesidir. Bunda dayanışmanın birlik olmanın önemi çok fazladır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Akan su yosun tutmaz atasözü ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
milli mücadele yılında toplumsal dayanışma, milli mucadele yillarinda toplumsal dayanismayla ilgili kisa yazi, milli mücadelede dayanışmanın önemi, Milli Mücadele kompozisyonu, milli mücadele yıllarında birlik ile ilgili kompozisyon
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.