Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Misafirperverlik ile ilgili kompozisyon

Misafirperverlik ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Misafirperverlik ile ilgili kompozisyon örneği

Misafir rızkı ile gelir

Özellikle Türk halkı misafirperverliği ile tanınmaktadır.Ülkemiz çok eski medeniyetlerden bu yana gerek dini gerek örfi geleneklerinde her zaman misafirleri sevmiş ve baş tacı yapmıştır.

Misafir sevmek için misafir olmak gerekmektedir.İnsanların bir yere misafir olarak gittikleri zaman çekinerek hareket ettikleri görülür.Yabancı bir yerde yabancı yada sık görüşülmeyen kimseler ile olmak,insanların rahat olmaları önünde engeldir.Burada ev sahibinin sizi rahatlatması gerekmektedir.Ev sahibi sizi ne kadar güzel ve samimi ağırlar ise siz de memnun kalırsınız.İnsanların misafir olarak çektikleri rahatsızları bilmesi,kendilerine gelen misafiri empati yaparak ağırlamasını sağlamaktadır.

Bizim insanlarımız misafiri çok sever.Onları en güzel şekilde karşılar ve uğurlar.Kendi yemez misafirine verir.Misafir maddi olark zorlukları da getirecekmiş gibi düşünülmesine rağmen aksine bolluk ve bereket de olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
misafir perverlik le ilgili deneme
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir yorum

  1. Gayet guzel. Fakat unutulan soylenmeyen seyler var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.