Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Niçin İbadet Edilir Kompozisyon Örneği

Niçin İbadet Edilir Kompozisyon Örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Niçin ibadet edilir sorusunu açıklayan bir kompozisyon
niçin ibadet ederiz

Niçin ibadet ederiz
İbadet, Yüce Allah’ın insanların yapması için emir verdiği bedeni,mali ve hem bedeni hem mali eylemlerin yanı sıra Allh’ın rızasını kazanmak için yapılan güzel davranışlardır.İnsanların ibadet etmesinin temel nedeni Allah’a olan saygı ve sevgisini göstermek,emirlerine uymak ve yasakladığı şeylerden uzak durmaktır.
Allah’ın insanlara verdiği değerli ve güzel olan nimetlerinin bir teşekkürüdür ibadet.İbadet yalnızca bu dünya için değil aynı zamanda ahiret hayatı için de önemlidir.Zira yapılan tüm iyiliklerin ve kötülüklerin ahirette bir karşılığı olacaktır.Allah insanların iyi ve faydalı kullar olmasını istemektedir.Bu nedenle bazı yasaklar koymuş,emirler vermiş,yapılmasını ve yapılmamasını isteği şeyleri belirtmiştir.
Yaşamak,yemek,içmek,barınmak ve her türlü nimetten faydalanmak bizler için önemlidir.Bunları bizlere bahşeden Cenabı Allah’tır.Tüm bunların şükrü yine ibadet ile yapılmaktadır.Bizlere iyilik eden bir insana teşekkür ederiz.Bize hayat veren ve her şeyimizi karşılayan Allah’a teşekkür etmek ibadet ile olmaktadır.Ayrıca bu dünyanın geçici olduğu ve asıl hayatın ahirette olduğu bilinci bizlerin ibadet etmesi için en önemli gerekçesidir.Allah, cenneti buradaki yaptığımız iyi ve güzel şeylerin karşılığında bize verecektir.Ölümsüz bir hayat olan ahiret yurdunda mutlu ve huzurlu olmak için ibadet ederiz.
Cenabı Allah’ın insanların yapacağa ibadete elbetteki ihtiyacı yoktur.Fakat o bizlerin iyi,güzel ve doğru olanı yapmamızı istemektedir.Bu nedenle de bizler için kurallar emirler ve yasaklar koymuştur.Bizlere düşen bunlara uymak ve hem bu dünyada hemde ahirette mutlu olmak için ibadet etmektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Ülkemizin Doğal Güzelliklerini Anlatan Kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
niçin ibadet edilir kompozisyon, ibadet nedir niçin yapılır kısa kompozisyon, ibadet ile ilgili kompozisyon kısa, ibadet ile kompozisyon, ibadet nedir niçin yapılır ilgili kısa kompozisyon
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

7 Yorumlar

  1. İnsanların niçin ibadet ettiklerini güzel bir şekilde açıklamışsınız.Kompozisyon güzel yazılmış,gereksiz bilgilere yer verilmemiş.Anlaşılır açıklayıcı ve güzel bir yazı teşekkürler.

  2. İbadet insanlar için bir amaç olmalıdır. Çünkü bu dünyada ne için neden ve nasıl yaşadığımız önemlidir. İnanç hayatı daha doğru ve güzel yaşamak için bir yol olmalıdır. Bu yazıyı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim

  3. niçin ibadet edilir neden ibadet edilir sorusuna cevap buldum

  4. Çok işime yaradı

  5. Güzel,işime yaradı

  6. güzel olmuş çok anlamlı yazanın eline sağlık

  7. çok güzel beğendim bu siteyi çok seviyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.