Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Para su gibidir tutmazsan akar gider kompozisyon örneği

Para su gibidir tutmazsan akar gider kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Para su gibidir tutmazsan akar gider kompozisyon
para tutmak kompozisyon

Birikim yapmak hayatımızın kolaylaşmasını sağlar
İnsanlar yaşamları boyunca ihtiyaçlarını karşılamak için çalışırlar ve para kazanırlar.Bu paralar ile kendilerinin ve ailelerinin ihtiyaçlarını alır ve hep daha fazla para kazanmak ister.Bunun nedeni daha iyi şartlarda yaşam mücadelesidir.
Para kazanırken yaşlılık ve zor zamanları da düşünmek ve para biriktirmek gerekir.Halk arasında para tutmak denilen birikim yapmak her insanın zor zamanlarında kolaylık sağlar.Fakat geldiği gibi harcandığı zaman zor zamanlarda gerçekten hayatımız çok zor olur.Su gibi akıp giden paranın tutulması için plan ve disiplin gerekir.Her gördüğümüz şeyden almak istersek paramız kalmaz ve plansız bir harcama yaparak hep borç ödemek durumunda kalabiliriz.
Hem kendimiz hem ailemiz hem de daha iyi şartlarda yaşayabilmek için para tutmalı,yani birikim yapmalıyız.Az veya çok olmasından ziyade bunu kendimize alışkanlık yapmalı gelecek günleri düşünmek zorundayız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Yerli Malı Haftası ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.