Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Rüzgar esmeyince yaprak oynamaz (dal kımıldamaz) kompozisyon örneği

Rüzgar esmeyince yaprak oynamaz (dal kımıldamaz) kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Rüzgar esmeyince dal kımıldamaz

Doğada gerçekleşen tüm olayların ve insanların yaşamlarını etkileyen vakaların hepsi genel olarak bir neden ve sonuç ilişkisine bağlıdır.Tabi ki hayatımızın ilahi bir çizgisi ve yani kader olmakla beraber bazı şeylerin nizamı da bilimsel olarak açıklanmaktadır.
Rüzgar esmeyince dal kımıldamaz yaprak oynamaz atasözünde anlatılmak istenen şey aslında sebep sonuç ilişkisi olmaktadır.Bazı şeylerin olması için bazı şeylerin gerçekleşmesi gerekmektedir.Örneğin rüzgar esecek ve yaprak kımıldayacak..İnsanların hayatları da böyledir.Çalışmak üretmek emek harcamak başarıyı getirmektedir.Fakat burada önemli olan fırsatların bilinmesi ve değerlendirilmesi olmaktadır.İnsanların bazı konularda harkete geçmesi için üşengeçliği bırakması ve azimli olması gerekir.Yani sebepleri biraz da bizler yaratmalıyız anlamı içermektedir.

Hayatın her alanında başarılı olmak çalışmak üretmek için bazı şeylerin değerlendirilmesi gerekmektedir.Nedenlerin sonuçlarını bilmek ve ona göre hareket etmek gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Can çıkar huy çıkmaz atasözü kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
rüzgar esmeyince yaprak oynamaz kompozisyon
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.