Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Rüzgarın önüne düşmeyen yorulur ile ilgili kompozisyon kısa

Rüzgarın önüne düşmeyen yorulur ile ilgili kompozisyon kısa

Sponsorlu Bağlantılar

Rüzgarın önüne düşmeyen yorulur ile ilgili kompozisyon

İnsanların toplum olarak yaşamaları o toplum içindeki kurallara uyması kendileri açısından daha rahat ve güzel bir hayatın olması anlamına gelir.Topluma ayak uydurmayanların zorlanmaları kaçınılmaz olur.

Önümüze gelen fırsatları değerlendirmek ve çoğunluğun kararlarına uymak gerekir.İnsanların erdemleri,insani duruşlarından taviz vermeden yaşamaları,onurlu duruş sergilemeleri her zaman takdir ile karşılanmaktadır.Hayatımızın daha kolay ve güzel olması için yaşam şartlarımızın iyi olması için eldeki olanakları kullanmalı ve toplumsal olarak hareket etmek gerekmektedir.Zor olanların değil kolay ve menfaatlerimizi düşünerek hareket etmek bizler için daha faydalı olacaktır.Menfaat derken maddiyat değil maneviyat ve erdemli bir yaşam için gereken şartlardan bahsetmekteyiz.

İnsanların birlikte yaşama koşullarının zor olması yanında toplumsal hareket etmenin faydaları da vardır.Bu nedenle akıntıya karşı kürek çekmek yerine akıntıdan faydalanarak gitmek istediğimiz yöne doğru hareket etmek gerekir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.