Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Sonbahar mevsimi ile ilgili kompozisyon

Sonbahar mevsimi ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Sonbaharın Güzellikleri

Sonbahar mevsimi hazan mevsimi olarak da bilinir.Sonbahar mevsiminde ağaçların yaprakları kurumaya başlar ve dökülür.Doğayı sanki hüzün kaplar.Hatta bazı insanların sonbahar mevsimi ile duygularında da değişiklikler olur.

Yaz aylarının sonu olan sonbahar mevsimi kışa hazırlık ayıdır.Doğa kendini içe kapatır, yağmurlar yağmaya başlar,hava serinler, ağaçların dalları ve yapraklarında kurumalar olur.Dökülen yaprakların yolları kaplaması insanların bu mevsimi fark etmelerine neden olur.Gri renkli havaların ve kahverengi yaprakların hakim olduğu bu mevsim insanların da duygusallaşmasına neden olur.İnsanlarda tatlı bir teleş olur.Bu telaş kış hazırlıkları için yapılan alışverişlerden kaynaklanmaktadır. Odun kömürlerin alınması, kışlık gıdaların hazırlanması, eriştelerin dökülmesi, salçalar, konserveler hepsi sonbahar aylarında yapılmaktadır.

Her mevsimin ayrı bir güzelliği olduğu gibi sonbahar aylarının da ayrı bir güzelliği vardır.Bu güzelliğin farkına vararak yaşamak insanları dha mutlu eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Gürültü kirliliği ile ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
sonbahar ile ilgili kompozisyon örnekleri, sonbahar kompozisyon, sonbaharla ilgili kompozisyon, sonbaharla ilgili kompozisyonlar
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

2 Yorumlar

  1. Süper..Beğendim✋

  2. sonbahar doğa bir tablo gibi güzel oluyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.