Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Tatlı dil ile ilgili kompozisyon

Tatlı dil ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Tatlı dil kompozisyon

Tatlı dil her zaman kazanır

İnsanların, birbirleri ile olan iletişimlerinde, kullandıkları dil çok önem taşımaktadır.Zira, dil yeri geldiği zaman yılanı bile deliğinden çıkartır iken; yeri geldiği zaman da yapılacak olan işin yapılmasını engeller.

Tatlı dil her zaman insanların hoşuna gider ve daha ikna edici olur.İletişim halinde iken güzel ve nazik konuşmak,olmayacak işlerin bile olmasına etki eder.Kaba ,sert ve kırıcı konuşmalar insanların antipatisini kazanmasına neden olur.Her zaman yapıcı olmak,güzel ve yumuşak bir dil kullanmak insanların kendi aralarında huzur ve hoşgörü ortamının da sağlanmasına vesile olur.

İnsanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşır.Tatlı dil yılanı deliğinden bile çıkartır atasözleri hep iletişimin ve tatlı dilin önemini vurgulamak için söylenmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
tatlı dilin önemini anlatan kompozisyon, tatlı dil ile ilgili kompozisyon kisa, tatli dil ile ilgli kompozisyon, tatli dil ve güzel sözün acamayacagi kapi yoktur kompozisyon, tatli dil ile ilgili yazilar
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

Bir yorum

  1. çok güzel olmuş bu kompozisyon yazısı tatlı dil her zaman gereklidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.