Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Trafik işaret levhaları trafiğin dilidir onları korumalıyız kompozisyon kısaca

Trafik işaret levhaları trafiğin dilidir onları korumalıyız kompozisyon kısaca

Sponsorlu Bağlantılar

trafik dili işaret ve levhalar
Trafik kazalarının olmaması,trafiğin akışı düzenli olması,can ve mal kayıplarının yaşanmaması için trafikte uyulması gereken kurallar vardır.Bu kurallar genellikle trafik işaretleri levhaları ile düzenlenmiştir.Bu işaret ve levhalar trafiği dilidir.Bunlar trafiğe yön verirler.

İnsanlar nasıl ki konuşarak iletişim kurarak anlaşırlar ise ,trafikte anlaşmak da işaret ve levhalar ile olur.Yani insanlar dil ile trafikte ise işaret ve levhalar ile anlaşılır.Bu nedenle trafiğin diline uymak gerekir.Uyulmadığı zaman kazalar olur,kargaşa ve trafikte düzensizlikler meydana gelir.Bütün bunlar da can,mal ve zaman kaybına neden olur.Trafik işaretlerini,levhalarını korumak insanların dikkat etmesi ile olur.Bu konuda hassas davranmak gerekir.Onlara taş atanlar kıranlar olduğu zaman uyarmak ve yetkililere haber vermek gerekir.İnsanların dili olmadığı zaman kendilerini ifade edemezler;trafikte de işaret ve levhalar olmadığı zaman aksaklıklar meydana gelir.

Her sene bir çok insanın hayatını kaybettiği,maddi zararlara uğradığı kazaların olmaması için trafiğin diline uymak gerekir.Bu da bizlerin insanların dikkat ve hassasiyetiyle olacaktır.Trafiğin dilini korumak hepimizin görevidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Atatürk'ün "Basın, milletin müşterek sesidir." sözüyle ilgili kompozisyon konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
trafik işaret levhaları trafiğin dilidir onları korumalıyız kompozisyon
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

2 Yorumlar

  1. FB♡♥☆★FB

    Çok teşekkür ederim. Çok güzel olmuş. Elinize sağlık. ♡♥☆★♧♣□■○●◇◆

  2. Çok güzel elinize sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.