Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Vatanseverlik ile ilgili kompozisyon örneği

Vatanseverlik ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Vatan sevgisi vatanseverlik

Vatanseverlik ile ilgili kompozisyon

Vatan, aynı amaca ve ülküye sahip insanların  varlığını güven ve huzur içerisinde sürdürdüğü toprak parçasıdır. Bu toprak parçasının özelliği resmi olarak tanınmasından, kendine ait bir bayrağı ve kendi yasaları olmasından ibaret değildir.

İnsan üzerinde yaşadığı topraklarda mutlu ve huzurlu olmayı amaçlar. Bunun için temel şart hiç kuşkusuz güvenliktir. Hiçbir canlı güvende olduğunu hissetmeden yaşamayı kabullenmez. İşte insanın bu şekilde yaşadığı bölgenin güvenliği her şeyin üstünde tutmasını vatanseverlik olarak adlandırırız. Vatansever kimse vatanın evvela güvenliğini önemser. Bunun için de gereken her türlü maddi ve manevi olanağın sağlanması gerektiğini düşünür. Her vatan korunmak için vatansever insanlara ihtiyaç duyar. Çünkü vatanı korumak için girilen savaşlarda can kaybı meydana gelebilir. İnsanların bunun bilincinde olarak savaşlara katılması bu duyguya sahip olmadan mümkün olamaz.

Her ülkenin bağımsızlık hikayesinde mutlaka bir vatan savaşı ve vatansever insanların fedakarlıkları vardır. Bu nedenle insanların kendi vatanlarını toplumun huzuru ve kutsal sayılan bu toprakları güvenli hale getirebilmek için sevmesi gerekir. Vatan sevgisi insanlara çocukluklarından itibaren aşılanmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Acı acıyı keser su sancıyı ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
vatanseverlik ile ilgili kompozisyon, vatanseverlik ile ilgili yazi, vatanseverlikle ilgili kompozisyon, vatanseverlik yazısı, vatanseverlik ile ilgili yazi kisa
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

2 Yorumlar

  1. Çok güzel olmuş ellerinize sağlık ödevim için iyi oldu bu.

  2. çok güzel olmuş elınızı sağlık harıkasınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.